5 روش برای رفع مشکل کند شدن گوشی‌های اندرویدی

رفع-مشکل-کند-شدن-گوشی_های-اندروید

یکی از مشکلاتی که تمامی گوشی‌های اندرویدی با آن روبرو هستند مشکل کاهش سرعت دستگاه است. با‌گذشت زمان به دلیل افزایش حجم فایل‌ها و برنامه‌هایی که بر روی دستگاه نصب هستند به مرور سرعت دستگاه افزایش پیدا میکند و کاربران با مشکلی به نام کند شدن گوشی‌های اندرویدی روبرو می‌شوند.

کند شدن گوشی‌های اندروید به هیچ وجه قابل پیشگیری نیست اما خوشبختانه برای آن راه‌حل‌های زیادی وجود دارد به همین دلیل کاربران میتوانند به راحتی سرعت گوشی خود را افزایش دهند و آن را مانند روز اول بهینه کنند.

برای افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی راه‌حل‌های زیادی وجود دارد. کاربران گوشی‌‌های اندرویدی میتوانند بدون مراجعه به تعمیرگاه‌ها سرعت گوشی‌ خود را افزایش دهند چون اکثر مشکلاتی که در رابطه با کند شدن گوشی‌های اندرویدی به وجود می‌اید مشکلات نرم‌افزاری است.

در ادامه شما را با ۵ روش برای رفع مشکل کند شدن گوشی‌های اندرویدی آشنا خواهیم کرد تا بتوانید به راحتی سرعت گوشی خود را افزایش دهید.

 

۱. حذف اپلیکیشن‌های غیر ضروری

برای رفع مشکل کند شدن گوشی‌های اندرویدی روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از ساده‌ترین آن‌ها حذف اپلیکیشن‌های غیر ضروری است. با انجام این کار میتوانید سرعت گوشی‌ اندرویدی خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید.

اپلیکیشن‌های غیر ضروری نه تنها حجم قابل توجهی از حافظه‌ی رم را آشغال خواهند کرد بلکه باعث اختلال در کارکرد بهینه پردازنده خواهند شد به همین دلیل بهترین کاری که میتوان برای افزایش سرعت گوشی‌های اندرویدی انجام داد حذف اپلیکیشن‌های غیر ضروری خواهد بود.

 

 آموزش و تعمیرات تخصصی موبایل بصورت حرفه ای در همراه تجارت یکتا

 

۲. غیر فعال کردن جلوه‌های بصری

جلوه‌های بصری به خودی خود مشکلی برای گوشی‌های اندرویدی به وجود نخواهند آورد اما زمانی که تعداد اپلیکیشن‌های نصب شده افزایش پیدا میکند غیر فعال سازی جلوه‌های بصری باعث خواهد شد تا سرعت گوشی‌های اندرویدی افزایش پیدا کند به همین دلیل پیشنهاد می‌شود برای رفع کند شدن گوشی‌های اندرویدی به غیر فعال‌سازی جلوه‌های بصری پرداخت.

برای غیر فعال‌سازی جلوه‌های بصری کافی است تا از منوی Settings گزینه‌ی Developer options را انتخاب کنید. در صورتی که گزینه‌ی Developer options در این بخش وجود نداشت باید از منوی Settings وارد قسمت About شده و ۵ بار بر روی Build number کلیک کنید.

بعد از وارد شدن به قسمت Developer options تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که Animation Scale، Transition Animation Scale و Windows Animation Scale را انتخاب کرده و آن‌ها را روی وضعیت OFF قرار دهید.

 

رفع-مشکل-کند-شدن-گوشی_های-اندرویدی

۳. اپدیت سیستم عامل

از دیگر روش‌هایی که میتوان برای رفع مشکل کند شدن گوشی‌های اندرویدی انجام داد میتوان به اپدیت سیستم عامل اشاره کرد. اپدیت سیستم عامل یکی از ضروری‌ترین کارهایی است که کاربران سیستم‌ عامل‌های مختلف از جمله اندروید باید انجام دهند تا از کند شدن سیستم، بروز مشکلات امنیتی و باگ‌های مختلف جلوگیری کنند.

برای اپدیت سیستم عامل باید از منوی Settings به قسمت About مراجعه کنید. در این قسمت میتوانید گزینه‌ی Software Update را مشاهده کنید. با انتخاب این گزینه لیست جدید‌ترین اپدیت‌ها مشاهده خواهد شد.

 

۴.غیر فعال سازی Auto-Sync

Auto-Sync قابلیتی است که تقریباً در تمامی گوشی‌های اندرویدی وجود دارد. با استفاده از این قابلیت تمامی اکانت‌ها به صورت آنی همگام سازی خواهند شد و همین باعث می‌شود تا جدید‌ترین اطلاعات در اپلیکیشن‌ها دریافت شوند اما Auto-sync میتواند منجر به کند شدن گوشی‌های اندرویدی شود به همین دلیل با کاهش سرعت دستگاه بهتر است آن را غیر فعال نمود.

 

۵. فکتوری ریست

روش‌های بالا در بسیاری از مواقع باعث رفع مشکل کند شدن گوشی‌های اندرویدی خواهند شد اما در برخی از موارد ممکن است با استفاده از روش‌های معرفی شده همچنان دستگاه دچار کندی باشد که برای رفع این مشکل بهترین روش فکتوری ریست خواهد بود. با استفاده از فکتوری ریست تمامی تنظیمات به حالت کارخانه باز خواهند گشت و همین باعث می‌شود تا سرعت دستگاه مجدداً افزایش یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *