مشکل در فیس آی دی آیفون 13 با تعویض نمایشگر

مشکل-فیس-ای-دی-ایفون-13

از کار افتادگی قابلیت آی دی فیس (تشخیص چهره) در آیفون 13 با تعویض نمایشگر

خبر جدیدی که این روزها خیلی توجه کاربران را در فضای مجازی به خود جلب کرده مشکلی است که گوشی های سری جدید شرکت اپل دارند که گویا با تعویض صفحه نمایشگر سیستم توانایی تشخیص چهره این محصولات از کار می افتد که در ادامه به توضیحات و اخباری در رابطه با این مشکل می پردازیم. اگر شما هم علاقه دارید با ما همراه باشید.

شرکت اپل در محصولات سری آخر خود را با بریدگی های کوچکتر، نمایشگر 120 هرتزی را به بازار عرضه کرده است. با اینکه گوشی های اپل خیلی فوری به فروش می رسند ولی کاربران از صفحه نمایش این محصول چندان راضی نیستند و این در حالی است که گویا شرکت اپل از قبل اعلام کرده بود که تعویض نمایشگر آیفون 13 توسط اشخاص ثالث منجر به غیرفعال شدن Face ID خواهد شد. با این حال همچنان معلوم نیست که شرکت اپل این قابلیت را به طور عمد ایجاد کرده است یا اینکه یک باگ نرم افزاری است ولی منابعی ناشناسی اخباری منتشر کرده اند مبنی بر این که مشکل به وجود آمده برای گوشی های آیفون یک باگ نرم افزاری بوده و این شرکت یک نسخه جدید برای رفع این باگ نرم افزاری ارائه خواهد داد باید منتظر بود و دید که آیا این اخبار صحت دارند یا خیر. امیدواریم اگر این خبر صحت دارد شرکت اپل هرچه سریع تر این نسخه جدید را ارائه دهد.

 

ایراد-فیس-ای-دی-ایفون-بعد-از-تعویض-نمایشگر

دلیل این از کار افتادگی Face ID این است که تراشه میکرو کنترلر این محصول از بند انگشت کوچکتر بوده و روی سیمی که نمایشگر را به برد اصلی متصل می‌کند، قرار گرفته است به عبارت دیگر شرکت اپل این تراشه را با نمایشگر خود جفت کرده است.  از این تراشه در آیفون 12 استفاده نشده است.

 

تعمیرات تخصصی گوشی آیفون در شرکت همراه تجارت یکتا

 

اگر خدای ناکرده نمایشگر گوشی آیفون 13 شما شکست و مجبور شدید برای تعمیر صفحه نمایش خود به تعمیرگاه با تکنسین شخص ثالث سیستم Face ID مراجعه نمایید. باید به این نکته توجه کنید که یک میکروکنترلر کوچک را از صفحه نمایش اصلی گوشی جدا کرده و به صفحه نمایش جدید انتقال دهد که سیستم احراز هویت از کار نیوفتد، ناگفته نماند که این بسیار کار سختی و پیچیدگی خاص خودش را دارد. این مشکل برای تکنسین های شخص ثالث اصلا خوشایند نیست زیرا که یکی از تعمیرات اساسی گوشی های هوشمند، تعمیرات صفحه نمایش آنها است. اما اگر برای تعمیر صفحه  نمایش خود به تعمیرگاه ها و تکنسین های نمایندگی های مجاز شرکت اپل مراجعه نمودید این مراکز به نرم افزار خاصی دسترسی دارند که می توانند سیستم Face ID را با نمایشگر جدید سازگار کند که طبق گفته ارائه دهندگان خدمات شرکت اپل می توانند با استفاده از نرم افزاری که به آن اشاره نمودیم برای ثبت تعمیرات و همگام سازی شماره سریال صفحه نمایش جدید با میکرو کنترلر، این سریال را دور بزنند. که متاسفانه این نمایندگی ها در ایران وجود ندارند واز آنجایی که  فیس آیدی تنها گزینه امنیت بیومتریک برای آیفون است، مسلما این قضیه برای کاربران ایرانی جدی تر خواهد بود ولی انتظار می رود که شرکت اپل همانطور که مشکل پیش آمده برای دوربین آیفون 12 که دوربین ها بعد از تعویض از کار می افتادند را با عرضه یک آپدیت برطرف کرد برای این مشکل نیز حتما راه حلی ارائه می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *