حالت ماکرو دوربین آیفون 13

macro-shot

توانایی جدید دوربین آیفون 13 حالت ماکرو

شرکت اپل در سری جدید محصولاتش برخلاف سری 12 تفاوتی در ظاهر خودش ایجاد نکرده و روی موارد داخلی خود، کار کرده است. یکی از این موارد حالت ماکرو در حین فیلم برداری و عکاسی در دوربین اولترا واید یا همان دوربین فوق عریض با زاویه دید 120 درجه و دیافراگم  f/1.8است، که می توان گفت امکان عکاسی در حالت ماکرو یکی از مزیت های گوشی های اندرویدی نسبت به گوشه های اپل بود به همین دلیل شرکت اپل این قابلیت را بر روی گوشی های آیفون 13 پرو و 13 پرو مکس قرار داده است که جز تغییرات برجسته ایجاد شده توسط این شرکت محسوب می شود ولی متاسفانه آیفون 13 و 13 مینی به دلیل عدم استفاده از فوکوس خودکار در دوربین فوق عریض از حالت ماکرو برخوردار نیستند.

چگونگی حالت ماکرو

حالت ماکرو این امکان را به کاربر می دهد که از سوژه مورد نظرش از فاصله 2 سانتی متری و یا کمتر عکاسی کند که این حالت برای عکاسانی مورد استفاده قرار می گیرد که از سوژه های کوچک مانند ذرات، حشرات عکاسی می کنند.عکاسی ماکرو موشکافانه ودقیق سوژه عکاسی بررسی می نماید که زیبایی و جذابیتی منحصر به فرد خودش را دارد. به تازگی این قابلیت دوربین فوق عریض گوشی های آیفون مورد توجه تامی کورن که یک دکتر چشم پزشک است قرار گرفته که این دکتر نتیجه کارکرد خود از حالت ماکرو دوربین آیفون 13 پرو مکس را در صفحه لینکدین خود قرار داده است که تصاویری از چشم یک بیمار در حال درمان ناشی از خراش در پیوند قرنیه است. و این پزشک معتقد است که حالت ماکرو به درمان از راه دور کمک بسزایی می کند.

این قابلیت از قبل بر روی گوشی های اندرویدی از قبیل هواوی میت 40 پرو پلاس و شیائومی مدلMI 11 Ultra  بود ولی یکی از مزیت هایی که حالت ماکرو گوشی های آیفون نسبت به حالت ماکرو بقیه تلفن های هوشمند در سایر شرکت های تولید کننده دارد این است که شرکت اپل بدون اضافه کردن لنز جدید این حالت را به دوربین خود اضافه کرده است.

iphone-13-pro-cameraچگونگی کارکرد با حالت ماکرو

باید ابتدا وارد برنامه دوربین گوشی شوید دوربین را روی حالت عکاسی قرارداده از آنجایی که فوکوس خودکار مورد استفاده در حالت ماکرو با یک لنزUltra wide صورت می گیرد روی حالت 1X می ماند، گزینه 0.5X را انتخاب نموده تا دوربین فوق عریض فعال شده و سپس گوشی را به سوژه مورد نظر نزدیک کرده تا حالت ماکرو به صورت خودکار فعال شود و حالا شما می توانید بهترین عکس ها را ثبت کنید. این تنها کاری است که شما برای عکاسی با حالت ماکرو باید انجام دهید.

اگر می خواهید ویدئو به سبک ماکرو انحام دهید کافیست به حالت فیلم برداری بروید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *